Piotr Łukomski
Ukończył PSM II stopnia im. F. Chopina w klasie kontrabasu, studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, Zarządzanie Oświatą oraz Zarządzanie Innowacjami w Przedsiębiorstwie na Politechnice Łódzkiej. Od 1994 roku pracował jako nauczyciel muzyki; zarządzał ośrodkiem kultury na warszawskim Ursynowie. W roku 2000 rozpoczął pracę w oświacie niepublicznej pełniąc funkcję dyrektora w Społecznej Szkole Podstawowej i Społecznym Gimnazjum STO. W 2014 roku rozpoczął pracę Liceum Filmowym i Liceum Kreacji Gier Wideo przy Warszawskiej Szkole Filmowej.
Pasjonat żeglarstwa regatowego (Wicemistrz Polski), podróży do Włoch, nauki języków i gry na instrumentach różnych. W roku akademickim 2020/2021 studiuje Zarządzanie w Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim i przygotowuje pracę z zakresu zarządzania talentem w szkołach artystycznych.
DYREKTOR
Anna Chrabąszcz
Ukończyła studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Praca w sekretariacie dała jej nowe spojrzenie na szkołę i codziennie stawia przed nią nowe wyzwania. W czasie wolnym jeździ na rowerze, chodzi na długie spacery, gotuje dla znajomych i spędza z nimi czas.
Alicja Kończyk
Jej celem jest pokazanie młodym ludziom, że nauka to tak naprawdę wszystko, co nas otacza i że sensem uczenia się nie jest jedynie dobra ocena na świadectwie, lecz przede wszystkim bliższe poznanie i zrozumienie świata, w którym żyjemy. Lubi i rozumie młodych ludzi, ma z nimi dobry kontakt oparty na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Kocha uczyć i od lat czyni to z pasją. Z satysfakcją obserwuje postępy swoich uczniów oraz wyniki wspólnej pracy.
Alicja Solińska
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jako nauczyciel wychowania fizycznego pracuje od 2009 roku. Regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach, warsztatach i forach WCIES z zakresu wychowania fizycznego, uzyskując dodatkowe kwalifikacje i stale podnosząc i atrakcyjność prowadzonych zajęć. Instruktor sportu ze specjalizacją taniec sportowy. Przez wiele lat związana z tańcem nowoczesnym, medalistka mistrzostw Polski, Europy oraz Świata. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją fitness - nowoczesne formy gimnastyki, jak również instruktor sportu ze specjalizacją gimnastyka sportowa oraz piłka siatkowa. Instruktor gimnastyki korekcyjnej, pomocnik sędziego lekkiej atletyki, młodszy ratownik WOPR.
Andrzej Wolf
Ukończył Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami m.in. z Janem Kidawą-Błońskim, Januszem Zaorskim, czy Andrzejem Wajdą. Jest wykładowcą Realizacji Obrazu Filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. W 2003 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną Polskiego Kina Niezależnego za całokształt działań na rzecz młodego kina w Polsce. Członek OFFowej Akademii Filmowej.
Angelika Chałubek
Aktorka teatralna i filmowa oraz reżyserka autorskich
filmów i spektakli dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i
Jana Machulskich w Warszawie, dodatkowo posiada certyfikat ukończenia
szkolenia w zakresie dramy i teatru zaangażowanego społecznie. Posiada
rekomendacje swoich spektakli od aktorów i reżyserów takich jak: Emilia
Krakowska, Waldemar Obłoza, Wojciech Faruga, Mariusz Jakus, Maciej
Wojtyszko. Grała w produkcjach teatralnych oraz filmowych, m.in. „Na
wspólnej“, „Diagnoza“, „Klinga“, „Ubik“, „Dwoje biednych Rumunów
mówiących po polsku”, „Dotka. Zebra w kropki”. Zdobywczyni
Ogólnopolskiego Grand Prix za monodram „FADE OUT“. Pomysłodawczyni i
twórca spektaklu „ZET” na podstawie opowiadań Julii Fiedorczuk pod opieką
artystyczną aktora Waldemara Obłozy. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z
dziećmi oraz młodzieżą. Współzałożycielka ANGIES PRODUCTION SCHOOL
oraz Szkoły Filmowej AKCJA.
Angelika Paradowska
Aktorka, tancerka, choreograf. Absolwentka Szkoły Aktorskiej
Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Ukończyła szkolenie w zakresie dramy oraz
teatru zaangażowanego społecznie. Od dziecka trenowała gimnastykę artystyczną. W
tym czasie wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz reprezentowała kraj na
Mistrzostwach Europy i Świata. Ma na swoim koncie kilkanaście spektakli na deskach
teatrów w całej Polsce( m.in. „Hallo Szpicbródka”, „Kariera Nikodema Dyzmy” w
Teatrze Syrena w Warszawie, „Bracia Dalcz i S-ka” w Teatrze im. Juliusza
Słowackiego w Krakowie, „Nie-Boska komedia” w Teatrze Wybrzeże czy „Operetka”
w Warszawskiej Operze Kameralnej). Współpracowała również przy produkcjach
filmowych oraz teatralnych jako choreograf (m.in. „Pan T.” „Usta usta”, „ZET”,
„Dotka. Zebra w kropki”). Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i
młodzieżą. Współzałożycielka ANGIES PRODUCTION SCHOOL oraz Szkoły
Filmowej AKCJA.
Anna Wolska
Animatorka i miłośniczka kultury i historii sztuki, kuratorka licznych wystaw polskich i zagranicznych realizowanych dla MSZ czy Instytutu Adama Mickiewicza. Z zamiłowania fotografka i malarka. Ukończyła studia na warszawskiej ASP. Doktorat na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w dyscyplinie - "sztuki piękne". Od prawie dwudziestu lat zajmuje się zawodowo promocją kultury. Od 2006 roku związana z Okręgiem Warszawskim ZPAF, gdzie pracuje jako wykładowca i Kurator warszawskiej galerii fotografii „Galerii Obok ZPAF”. W 2010 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za szczególny wkład w promocję polskiej fotografii”. Ma na swoim koncie ponad sto projektów kuratorskich, w tym wystawy indywidualne, festiwale, przeglądy i konkursy. Pełni funkcję Ambasador międzynarodowego festiwalu fotograficznego - FotoArtFestival w Bielsko Biała.
Anna Załęcka
Nauczyciel matematyki z powołania. Miłośniczka polskiej kinematografii z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Poszukiwacz nowych sposobów na przyswojenie matematyki przez uczniów.
Artur Stepnowski
Lubi przebywać z ludźmi, którzy są uczciwi, naturalni, pomysłowi i mają poczucie humoru. W wolnym czasie podróżuje, czyta książki, ogląda dobre filmy i majsterkuje.
Dominika Gadomska
Aktorka, ukończyła Warszawską Szkołę Filmową spektaklem Dogville w reż. Karoliny Adamczyk. Trenowała wyczynowo lekkoatletykę przez 10 lat, następnie wpadła na trzy lata na Uniwersytet Warszawski na Wydział Polonistyki i finalnie przeobraziła się w aktorkę między 24 a obecnym rokiem życia. Na co dzień pracuje jako aktorka oraz jako koordynatorka projektów wideo, realizator wideo, fotografka, a także człowiek renesansu współpracując z agencją reklamową MUFU.
W sztuce najbardziej lubi poezję, co się dobrze składa, bo w liceum uczy wiersza. Z figur retorycznych najbardziej ceni autoironię.
Dorota Bąk-Hadrami
Lubi uczyć się od ludzi – a szkoła jest miejscem, które to umożliwia – każde 45 minut jest inne, jedyne i niepowtarzalne. Wypełnione ludźmi, tekstami i odkrywaniem czegoś nowego o sobie.
dr Ewelina Prokopiuk
Nauczycielka historii, wykładowca akademicki, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Miłośniczka dobrej kawy i zielonej herbaty. Nauczycielka z zawodu i pasji.
Ewa Snuszka
Najważniejsze jest, że lubi to, co robi. Lubi poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nowe umiejętności. Ale ceni też bardzo dobre spędzanie wolnego czasu, z rodziną, z przyjaciółmi, których z wiekiem docenia coraz bardziej, ze zwierzętami, które uwielbia i ma ich całkiem pokaźną gromadkę. A wakacje - to albo na wodzie, pod żaglami, albo gdzieś w Polsce lub poza nią, jeżdżąc i poznając nowe miejsca, ale zawsze w ruchu.
Jarek Kupść
Zrobił dyplom ze scenariopisarstwa i z reżyserii na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco. Stworzył pięć pełnometrażowych filmów fabularnych, które były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Napisał podręcznik filmowy „Historia kina dla początkujących”, wydawany w USA, Indiach i Czechach. Oprócz pisania scenariuszy i reżyserii Jarek jest także montażystą i operatorem. Przez wiele lat pracował jako autor scenorysów w Nowym Jorku i Los Angeles. Równolegle z pracą filmową Jarek jest zawodowym malarzem, grafikiem i fotografem.
Joanna Knap
Pasjonatka muzyki, podróży, artystyczna dusza. Lubi pracować z młodzieżą, a w wolnych chwilach zaszyć się w lesie z dobrą książką.
Joanna Wójcik
Jest nauczycielką i egzaminatorką maturalną. W głowie ma liczby, funkcje,...ale także muzykę, góry i drugiego człowieka.
Katarzyna Mironowicz
Psycholog kliniczny; studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie SWPS. Doświadczenie zdobywała jako wolontariusz w Fundacjach. Ma potrzebę ciągłego kształcenia się, m.in. ukończyła kursy na Trenera Umiejętności Społecznych i Trenera Mindfulness. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z dziećmi i młodzieżą. Wspiera rodziców. Ceni sobie pracę z nauczycielami.
Wierzy w moc rozmowy. Komunikacja, uważność i empatia to dla niej słowa kluczowe w kontakcie z drugim człowiekiem. Każdy dzień jest czasem pełnym nowych doświadczeń i pozytywnej energii.
Mama z pasją. Nieocenioną wartością, o którą bardzo dba jest czas spędzony z dziećmi i mężem.
Kim Rankin
Jej rodzinnym miastem jest Londyn, który opuściła, żeby podróżować po świecie i uczyć angielskiego. Jednym w takich miejsc była Warszawa, która ostatecznie stała się jej nowym domem. Nie lubi określenia native speaker. Woli myśleć o sobie jako o wykwalifikowanej nauczycielce języka angielskiego posiadającej zarówno brytyjskie, jak i polskie dyplomy pedagogiczne. Jej uczniowie są w przeróżnym przedziale wiekowym, z różnymi potrzebami, co sprawia że praca jest jej pasją. Stara się znaleźć klucz do każdego ucznia i uczennicy i pomóc im w osiąganiu takich umiejętności językowych, by mogli spełniać swoje marzenia. Poza uczeniem języka pracuje także jako trener nauczycieli oraz konsultant scenariuszowy.
Krystyna Lewandowska
Jest nauczycielem biologii i przyrody. Zawsze pasjonowały ją nauki przyrodnicze. Są to dziedziny wiedzy, które stale się rozwijają, pojawiają się nowe odkrycia, wyniki badań, co czyni je jeszcze bardziej interesującymi. Lubi długie spacery, piękne krajobrazy i zwierzęta. Podczas współpracy z uczniem ważna jest dla niej: szczerość oraz chęć poszerzania wiedzy i umiejętności, jasne zasady, konsekwencja w działaniu, szacunek.
Łukasz Sip
Ojciec, szermierz, archeolog, wuefista, historyk, wychowawca, pedagog, rycerz, rekonstruktor, tancerz, organizator imprez sportowych i historycznych różnego szczebla, najlepszy koordynator zespołu sportowego, stróż porządku, mistrz humoru, wzór do naśladowania, rzeczoznawca uzbrojenia, trener międzynarodowy, specjalista od bezpieczeństwa, aktor statysta, aktor epizodysta, rekwizytor, scenograf.
Maciej Kopydłowski
Lubi ludzi. Jest matematykiem, informatykiem, elektronikiem, automatykiem-robotykiem. Pracował w produkcji i postprodukcji dźwiękowej filmowej, telewizyjnej oraz studyjnej. Ukończył Politechnikę Warszawską.
Magdalena Glinkowska
Od dziecka związana ze sportem. Przez 15 lat trenowała wyczynowo gimnastykę artystyczną, wielokrotnie zdobywając tytuł Mistrzyni Polski i reprezentując kraj na arenie światowej.
Po zakończeniu kariery gimnastycznej rozpoczęła przygodę z tańcem i została medalistką Krajowych Mistrzostw Polski federacji IDO w kategorii jazz i modern. Ponadto wraz z grupą artystów Mimello; była półfinalistką programu Mam Talent. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, uzyskując tytuł magistra, trenera gimnastyki oraz instruktora pływania, gimnastyki korekcyjnej, fitnessu oraz tańca.
Magdalena Kizinkiewicz
Aktorka, reżyser, terapeuta i rehabilitant głosu, logopeda. Absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1999). Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie w latach 1999-2003. Grała m.in. w takich polskich produkcjach jak: „Chopin pragnienie miłości” reż. J. Antczak, „Noc czerwcowa” reż. A. Wajda, „Pręgi” reż. M. Piekorz oraz serialach „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Echo serca”, „Diagnoza”, „Nieobecni”. Laureatka nagrody za najlepszą rolę komediową w spektaklu „Wesele u drobnomieszczan” reż. J. Bradeckiego (1999) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wiki” na festiwalu Silver Sawa (2018). Grała w filmie „Wyzwolenie”, który otrzymał Grand Prix na Festiwalu w Toronto w 2016r. Jest reżyserem takich spektakli jak: Spektakl muzyczny „Postacie” w Warszawskiej Szkole Filmowej (WSF), w którym była też konsultantem wokalnym, który miał swoją premierę w 2019 r. na scenie Kina Elektronik, a następnie realizację telewizyjną. Reżyserowała także spektakl „Młynarski mniej znany” zrealizowany w 2019 r. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (UMFC) w ramach Retro Noc Muzeów, jak również spektakl „Jak się kochają w niższych sferach” zrealizowany w WSF – premiera online w 2020 r. Współpracuje jako reżyser i konsultant wokalny z Uniwersytetem Warszawskim (UW) - Teatr Hybrydy: „Miasto 44” spektakl muzyczny wyprodukowany w 2019 r. i „Krajobraz pełen nadziei” projekt online powstał w 2020 r. W 2016 r. ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na Wydziale Polonistyki UW. Prowadzi terapię pomagającą ludziom w odzyskaniu głosu po urazach fizycznych i emocjonalnych. Pracuje nad emisją głosu metodą Physiological Voice Training- Flow Phonation wg dr H. Noe. Jest trenerem osób zawodowo występujących publicznie. Prowadzi warsztaty z kreowania wizerunku i wystąpień́ publicznych, warsztaty głosowe dla wokalistów, aktorów i mówców, jak również̇ indywidualne konsultacje we wszystkich tych dziedzinach. Na stałe współpracuje z Izbą Adwokacką w Warszawie, z Milewski & Partnerzy, Renort Słuchając Ciała (zespół fizjoterapeutów i osteopatów).
Magdalena Kuklińska
Miłośniczka Francji i języka francuskiego. Stara się tym zarazić swoich uczniów. Absolwentka Filologii Romańskiej i Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Prywatnie pasjonuje się fotografią i filmami kryminalnymi.
Małgorzata Kosieniak
Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, Absolwentka HISTORII SZTUKI w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Absolwentka Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce na Uniwersytecie Warszawskim. Od ponad dwudziestu lat jest nauczycielką języka polskiego. Lubi uczyć. Jej pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą, literatura i sztuka. Pragnie tworzyć szkołę nowoczesną, nakierowaną na potrzeby ucznia, opartą na relacjach. Jej celem jest zaszczepianie w podopiecznych zainteresowania literaturą, językiem polskim, kulturą i sztuką oraz wpajanie im przekonania, że mogą być nie tylko odbiorcami, ale także twórcami kultury, wszakże: „Sztuka trwa i także ty dopisać możesz wers” (Walt Whitman).
Marek Brodzki
Reżyser, miedzy innymi serialu „Miasteczko” (TVN), filmu fabularnego i serialu „Wiedźmin”. Producent kreatywny serialu "Szpilki na giewoncie". II reżyser współpracujący m.in. z S.Spielbergiem, A. Wajdą, R.Polańskim, V. Schloendorffem. Współpracował z niemiecką TV ZDF dla której zrealizował wiele filmów jako reżyser części fabularnej w dokumentalnych filmach ZDF. Zrealizowany z jego udziałem film „Dramat Drezna” otrzymał nagrodę Emmy Award 2005.
Mariusz Szewczyk
Jego hobby jest piłka nożna, zarówno granie jak i oglądanie meczów - najlepiej na żywo. Lubi podróżować ze swoją rodziną i poznawać nowe miejsca. W czasie wolnym chętnie sięga po dobrą książkę. Bardzo lubi swoją pracę nauczyciela, bo ma kontakt z mądrymi i ciekawymi ludźmi.
Oliwia Skrzypczyk
Multiinstrumentalistka, wokalistka, tancerka, aranżerka. Gra na altówce skrzypcach, mandolinie i fortepianie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Zdobywczyni m.in. I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Sztokholmie, III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Treviso, Nagrody Specjalnej na IX Międzynarodowym Konkursie Altówkowym im. J. Rakowskiego w Poznaniu, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Zrealizowała mnóstwo projektów telewizyjnych, koncertowych i eventowych: Eurowizja 2016 z Michałem Szpakiem, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej 2015, 2016, 2017 i programy telewizyjne („Jest okazja”, „Sonda 2”, „Jaka to Melodia”). Od roku 2016 jest solistką zespołu Filharmonii Dowcipu.
Paulina Skorupińska
Filozofka i socjolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielka filozofii. Prowadzi zajęcia w oparciu o twórcze, nieszablonowe myślenie – out of the box, dyskusje, myślenie krytyczne i tworzone przez siebie scenariusze. Jedna z współautorek scenariuszy zawartych w książce ,,Filozofuj z dziećmi 2. 100 pomysłów na dociekania filozoficzne".
Paweł Gnaciuk
Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania i wykształcenia jest nauczycielem języków obcych. Czas wolny zwykle wypełnia mu muzyka i sport.
Piotr Gorszczyński
Montażysta i wieloletni wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, opiekun kierunku Montaż filmowy oraz prowadzący warsztaty Filmoteki Szkolnej. Pracował jako montażysta m.in. przy filmie „kRAJ” (2021), a także: nadchodzącej produkcji w reż. Macieja Ślesickiego, serialach „Szpilki na Giewoncie”, „Polowanie na Hitlera”, „Web therapy”; współpracował również m.in. przy filmie „Obława” w reż. Marcina Krzyształowicza oraz serialu „Strażacy”.
Piotr Siebert
Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od dwudziestu lat pracuje w szkołach średnich w Warszawie. Zainteresowania - kiedyś: turystyka, archeologia, architektura, dzieje wojskowości oraz sprzętu wojskowego - w ostatnich latach: głównie ojcostwo.
Tomasz Piotrowicz
Lubię pozornie błahą zabawę towarzyską, zwaną kwestionariuszem Prousta.
A więc:
główna cecha mojego charakteru: wiara w skuteczność empatii
cechy, których szukam u kobiety: potwierdzenie, że jest dziełem sztuki
cechy, których szukam u mężczyzny: lojalność
co cenię najbardziej u przyjaciół: że są
moja główna wada: zbyt monochroniczne dążenie do celu
moje ulubione zajęcie: delektowanie się jazzem, najlepiej Milesa
moje marzenie o szczęściu: pojąć wszystkie definicje Tatarkiewicza
co wzbudza we mnie obsesyjny lęk: bezradność polskiej szkoły wobec „płynnego życia”
co byłoby dla mnie największym nieszczęściem: chyba utrata słuchu
kim chciałbym być, gdybym nie był tym, kim jestem: pełnoetatowym nauczycielem łaciny i greki
kiedy kłamię: czuję się jak większość z Was
słowa, których nadużywam: Europa/europejski; ale to lubię
ulubieni bohaterowie literaccy: himalaiści w biografiach i wspomnieniach
ulubieni bohaterowie życia codziennego: skoczkowie narciarscy!
czego nie cierpię ponad wszystko: nieusprawiedliwionej ignorancji
moja dewiza: Każdego dnia pojawia się nowa tajemnica i na tym polega komizm w tragizmie!
dar natury, który chciałbym posiadać: granie jazzu z oddychaniem okrężnym na tenorze
jak chciałbym umrzeć: na lądzie, na nizinach
obecny stan mojego umysłu: tęsknota za porami roku
błędy, które najłatwiej wybaczam: kiedyś ortograficzne, teraz składniowe
Urszula Stawarz
Nauczycielka historii, egzaminatorka maturalna, przewodniczka miejska po Warszawie. Lubi ludzi, kawę i sezamki.