Warszawska Szkoła Filmowa wyprodukowała spoty promujące kampanię społeczną Ministerstwa Nauki, Rozwoju i Cyfryzacji. Kampania programuj.gov.pl ma na celu przekonanie młodych osób, że „Tworzenie gier jest fajniejsze niż granie” - W branży tworzenia gier wideo jest taki rodzaj pasji, którą podziwiam. Cieszę, że akurat to środowisko czuje się dobrze w towarzystwie Warszawskiej Szkoły Filmowej. Tu zawsze liczyła się pasja, kreacja, przekraczanie granic wyobraźni – powiedział Kanclerz dr Maciej Ślesicki. Spoty zrealizowali Wykładowcy, Absolwenci i Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej. Materiały będą emitowane w internecie i w kinach studyjnych. Podczas kinowej premiery spotów odbył się także koncert zespołu Percival, który wykonał muzykę do gry Wiedźmin 3. Warto podkreślić, że kompozytorem popularnej ścieżki dźwiękowej jest Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej Marcin Przybyłowicz. – Pochodzę z rodziny o tradycjach muzycznych. Gdy jako dziecko grałem w gry, ciągle słyszałem, że to zajęcie dla ludzi bez pomysłu, bez perspektyw na dobrze płatną pracę. Mam nadzieję, że w końcu odczarujemy ten stereotyp – powiedział w Kinie Elektronik. - Mamy wszelkie przesłanki aby twierdzić, że branża gier wideo stanie się naszą specjalizacją narodową. Po pierwsze mamy świetne kadry, po drugie ogromne sukcesy komercyjne na rynku - mam tu na myśli przede wszystkim Wiedźmina. A po trzecie wreszcie szerszy, globalny kontekst, czyli dynamiczny rozwój branży gier. Musimy jedynie zwiększyć skalowalność rodzimego rynku - wyjaśnia Jarosław Gowin. Korzyści z tworzenia gier wideo zrobiły także wrażenie na prowadzącym wieczorną galę. Maciej Orłoś zażartował, że może czas się przebranżowić. Zebrani goście podpowiedzieli, że chętnie zatrudnią go do podkładania głosu postaciom z gier.

Uroczystość została zorganizowana w partnerstwie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Rozwoju, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Agencją Rozwoju Przemysłu i Fundacją Indie Games Polska. 

 


 

Informacje dotyczące programów wsparcia dla młodych twórców gier wideo znajdują się pod adresem strony internetowej: programuj.gov.pl


 

Feedback