25 kwietnia w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się kolejne spotkanie polskiej sekcji SMPTE. Tym razem przyjrzymy się technologii Virtual Reality/Augmented Reality.

Z możliwości rzeczywistości wirtualnej czerpie już biznes rozrywkowy i reklamowy. Powstaje też wiele pasjonujących prac o charakterze niekomercyjnym – aplikacji edukacyjnych, instalacji artystycznych, a także projektów mających uwrażliwiać użytkowników na ważne problemy społeczne.
Nowe formy eksploracji i merkantylizacji medium VR/AR/Video 360 pociągają za sobą dynamiczny rozwój technologii – zarówno po stronie profesjonalnej produkcji jak i po stronie ich odbiorcy.
Podczas kwietniowego spotkania SMPTE zostaną zaprezentowane zarówno tendencje w rozwoju treści jak i technologii.

Tendencje na rynku światowym i polskim podsumuje współtwórca Storycode Warsaw – Marcin Marczyk.
Paweł Ruszlewski (Value Blended marka Senfino) przeanalizuje proces produkcji i projektowania interaktywnych doświadczeń VR/AR – idea, projektowanie i user experience.
Bartłomiej Rozbicki (Ars Thanea) opowie o nowych możliwościach w reklamie i marketingu, które wiążą się z wykorzystaniem technologii VR/AR.
Miłosz Hermanowicz opowie o CinematicVR, o tym jak kierować uwagą widza w przestrzeni 360 i przedstawi case study swojej produkcji “Parallel City”.

Zostaną też zaprezentowane case studies ciekawych polskich produkcji.

Feedback