Konferencja Digital Cultures to pierwsze w Polsce wydarzenie tak kompleksowo poświęcone kulturze cyfrowej. Interdyscyplinarny program konferencji obejmuje szerokie spektrum tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny: od gier komputerowych, muzeów narracyjnych, po interaktywny storytelling i zagadnienia związane z digitalizacją. Od 25 do 27 września 2017 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędą się liczne panele, debaty a także wystawa i interwencja artystyczna. Warszawska Szkoła Filmowa i Kino Elektronik zostali partnerami konferencji - zapraszamy na wieczorne pokazy filmów. Do udziału w konferencji zaproszone zostało wybitne grono ekspertów z Europy, USA i Azji. Znajdą się wśród nich dyrektorzy najważniejszych festiwali i muzeów, przedstawiciele kluczowych instytucji związanych z technologią, artyści oraz twórcy gier.


 

W ramach konferencji Digital Cultures – poświęconej kulturze cyfrowej od gier komputerowych, muzeów narracyjnych, po interaktywny storytelling i zagadnienia związane z digitalizacją, zapraszamy na 2 pokazy specjalne:

Noc szalonych mediów
25.09; godz. 20.00
Kino Elektronik

Kultura cyfrowa w wieczornej, szalonej odsłonie. W programie najdziwniejsze zakątki internetu i pasje: „Kraina Grzybów”, nowe produkcje Arte, Stare Obrazki ze Zwierzętami i Demoscena.

Dziesiątki tysięcy osób emocjonują się na Facebooku starymi rycinami ze zwierzętami – o cyfrowym ożywianiu średniowiecznych stworów i reakcjach odbiorców na publikowane ilustracje opowie ich pasjonat, Łukasz Kozak. Alexander Knetig, dyrektor platformy online Arte Creative przedstawi „Planetę Ziemię” – dystopijną opowieść 360 stopni autorstwa Mamoko Seto o niedalekiej przyszłości, w której grzyby, owady i morskie stworzenia opanowują naszą planetę. Knetig opowie też o nowym eksperymencie Arte – opowieści instagramowej „Summer”. Wieczór będzie też okazją do spotkania się z autorem kultowej serii najdziwniejszych filmów na polskim Youtubie, „Krainy Grzybów” – Wiktorem Stribogiem. Ścieżkę dźwiękową wieczoru zapewni Bartek Dramczyk, pasjonat wykorzystywania nowych możliwości starych komputerów. Wieczór poprowadzi Agnieszka Słodownik.


 

Interaktywne kino
26.09; godz. 18.30
Kino Elektronik

Interaktywny storytelling – czyli co? Zobacz nagradzane na świecie audiowizualne formy, w których widz staje się współtwórcą opowieści. Dzięki cyfrowym mediom zajrzyj tam, gdzie wzrok nie sięga – wybierz się do wnętrza ziemi i ponad stratosferę.

Podczas spotkania zobaczymy pionierski dokument interaktywny – „Journey to the End of Coal”, fotograficzną opowieść o pracy w kopalni uważaną za jeden z pierwszych na świecie webdoków. Zaprezentowane zostaną również najnowsze prace twórcy tego projektu, Samuela Bollendorfa. Czy film z lądowania na księżycu w 1969 roku mógł być oszustwem? Wielokrotnie nagradzany polski duet Kissinger Twins opowie o  filmie interaktywnym z muzyką Smolika „The Trip”. Eksponaty Wirtualnego Skansenu Wraków pozwalają zobaczyć ukryte na dnie morza skarby przeszłości. Dzięki cyfrowym wizualizacjom będziemy mogli je zwiedzić bez wychodzenia z domu i moczenia się w nurkowym skafandrze. Wieczór poprowadzi badaczka mediów Sandra Gaudenzi.

Bilety w cenie – 5 zł/blok do nabycia w kasie kina oraz on-line

Feedback