2 noce, 2 nagrody, 2 wyróżnienia, 3 dni, 4 jurorów, 9 statuetek, 20 nagród rzeczowych, 29 gier wideo, 110 uczestników, 130 sztuk pizzy oraz 200 napojów energetyzujących – tak wygląda liczbowe podsumowanie Warsaw Film School Game Jam 2.

Podczas drugiej edycji konkursu dla młodych twórców gier wideo przyznano dwie nagrody. Werdykt Jury zbiegł się z decyzją Publiczności, dlatego podwójnym wygranym została grupa Yayo za grę „Most insane śpoons”. – Grę tworzyliśmy w pięć osób, ale łącznie spaliśmy 6 godzin. Myślę, że do tego typu imprez trzeba podchodzić poważnie. Zamierzamy poprawić kilka niedociągnięć i umieść grę w internetowym serwisie dla playerów – powiedzieli po uroczystym finale. Jury postanowiło przyznać także drugą nagrodę. Statuetki powędrowały na ręce ekipy Krasnoludy z Marsa za grę „Iron Miś”. Podczas finału przyznano dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymała Miku, która podczas Warsaw Film School Game Jam 2 samodzielnie stworzyła swoją pierwszą grę wideo pt. „Nagraj misia the game”. - Game jamy są bardzo wymagające i wyczerpujące, dlatego chcemy docenić osobę, która samodzielnie wzięła się za stworzenie całej gry – podkreślił na scenie Karol Zajączkowski z 11 bit studios. Drugie wyróżnienie powędrowało do zespołu Jamm za grę pt. „Paper Bear”. – Doceniamy odniesienia do kultowej gry River Raid – argumentowała dr Maria Garda, Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Przypomnijmy, że tematem Warsaw Film School Game 2 był "Miś". Twórcy gier wideo nawiązywali do kultowego filmu w reżyserii Stanisława Barei. W grach nie zabrakło odwołań do scen z filmu oraz realiów epoki PRL. Młodzi programiści i graficy postawili też na sentyment do lat swojego dzieciństwa. – Trzeba przyznać, że odniesienia do epoki i filmu były bardzo silne. Gry, oprócz warstwy rozrywkowej, cechowała też rola edukacyjna - zauważa prof. Mirosław Filiciak, Dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS.

Warszawska Szkoła Filmowa po raz drugi gościła dizajnerów, programistów, grafików oraz twórców muzyki, którzy podjęli wyjątkowe wyzwanie - przez 36 godzin tworzyli gry wideo. Game Jam Warszawskiej Szkoły Filmowej to inspirujące spotkanie dla młodych twórców gier wideo z całej Polski. Wydarzeniem interesują się lokalne oraz ogólnopolskie media. Cieszymy się, że nasza inicjatywa pomaga w promowaniu działalności pasjonatów wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii. Już dziś zapraszamy na galę Game Jam Awards 2017, podczas której będziemy gościli laureatów wszystkich imprez z cyklu "Game Jam", jakie odbędą się w 2017 roku. W grudniu zorganizujemy spotkanie, na którym nagrodzimy najlepiej rokujących twórców.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Warsaw Film School Game Jam.

 

Sponsorami wydarzenia są: 11 bit studios, Huuuge Games Company, PlayWay, cdp.pl

Patron medialny: PIXEL

 

Feedback